Všeobecné obchodní podmínky S Nordicem na cesty

Proč potřebujeme obchodní podmínky a o čem jsou?

 • I když nám jde všem především o skvělé zážitky a dobrodružství na cestách, přeci jen mezi námi dojde k uzavření nějaké té smlouvy. A jak všichni dobře víme, pořádek dělá přátele.
 • No, a právě proto máme tyto všeobecné obchodní podmínky naší půjčovny S Nordicem na cesty (abychom se neopakovali, tak dále také jako podmínky). Tyhle podmínky obsahují prakticky všechno, co bude mezi námi třeba upravit, a pravidla, za kterých si u nás můžeš něco půjčit. Však to znáš. Ale můžeme tě ubezpečit, že se i tak vždycky budeme snažit věci mezi námi řešit primárně vstřícně, lidsky a pokud se spolu dohodneme nějak jinak, platí naše dohoda před těmihle podmínkami.
 • Jo a aby bylo jasno, půjčovnu S Nordicem na cesty provozuje naše společnost Nordic Craft s.r.o., IČO 08011567, se sídlem Havlíčkova 418, 277 16 Všetaty, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp. zn. C 311503, vedená u Městského soudu v Praze. Tuhle naši společnost najdeš na všech dokumentech, podpisech apod. Stejně tak se právě na tuhle společnost můžeš obracet, pokud se ti nebude cokoli líbit, nebo nás naopak budeš chtít pochválit (to preferujeme 🙂)
 • Tyhle podmínky budou vždy tvořit součást každé naší smlouvy, kterou ti půjčíme něco z naší nabídky (i když tomu říkáme půjčit, je to vlastně většinou nájem, to jen tak pro pořádek). U nás si můžeš půjčit cokoli z nabídky, která zahrnuje jak obytná auta (obytňáky), stany, tak i menší vybavení na táboření, kempování a spoustu dalších aktivit.
 • Tím, že s námi nějakou smlouvu uzavřeš, nám říkáš, že s našimi podmínkami souhlasíš, a to potom, co sis je pořádně přečetl.

Jak spolu uzavřeme smlouvu a co bude dál?

 • Vztah mezi námi (jako právní vztah, ale přátelství se taky nebráníme 🙂) vznikne až na základě smlouvy. Prohlídka našeho webu, přečtení těchto podmínek anebo to, že nám jen tak napíšeš dotaz nebo přání, tě k ničemu nezavazuje, nemusíš se bát.
 • Máme rádi věci jednoduše, a protože papír má podle nás sloužit hlavně pro zaznamenání našich vzpomínek, tak jsme uzavření smlouvy co nejvíce zjednodušili a je to vlastně skoro celé online. Smlouvu spolu uzavřeme takhle:
  • Na www.snordicemnacesty.cz si vybereš, co chceš (obytňák, stan, nebo třeba vařič), na jak dlouho to chceš (dávej pozor, u některých věcí máme minimální dobu, na kterou ti je půjčíme) a další podrobnosti svojí objednávky.
  • Jakmile si vybereš (a raději si to ještě zkontroluješ 🙂), stačí kliknout na tlačítko „rezervovat“ a tím je tvoje objednávka hotová.
  • Objednávka sice ještě není smlouva, ale jsi na dobré cestě 🙂. Teď je to totiž na nás a my bez zbytečného zdržování ověříme, že tu kterou věc, v tom kterém termínu, máme opravdu volnou (hrozně by nás to mrzelo, kdybychom tě museli zklamat, ale do systému se někdy může vloudit šotek ☹️).
  • Pokud se šotek nevloudí a vše bude v pořádku, pošleme ti první fakturu (říkejme jí třeba záloha) na 25 % ceny všeho, co chceš půjčit. V tomhle případě máš klid a víš, že objednávka je v pořádku.
  • Teď je to zase zpátky na tobě. Ta míň zábavná část – pro to, abychom se posunuli od nezávazné části ke smlouvě, je potřeba zaplatit zálohu. Je nám líto, ale bez toho to nejde – teprve pak ti můžeme garantovat, že to, co chceš, ti budeme držet, na kdy chceš.
  • Jak zaplatíš zálohu a my si zkontrolujeme, že nám uspokojivě narostl stav účtu, ti pošleme emailem potvrzení. No a máš vyhráno – v potvrzení shrneme všechno důležité a tímhle okamžikem vzniká smlouva. Od téhle chvíle je to celé závazné, jak pro nás, tak pro tebe a běda tomu, kdo z toho cukne.
 • Hlavní formality jsou za námi a ty se můžeš už pomalu začít těšit 🙂. Máme uzavřenou smlouvu, máš rezervované, co chceš, a to poslední, co už bude potřeba udělat, je doplatit zbytek ceny, zabalit si a pak se u nás stavit a vyzvednout si, co sis objednal.
 • Pokud jde o doplacení zbytku ceny (pokud správně počítáme, tak ve výši 75 %), tak k tomu ti spolu s potvrzením o zaplacení zálohy (smlouvy, vzpomínáš?) pošleme i fakturu na doplatek ceny. Ale neboj, faktura je splatná až 20 dní před termínem vyzvednutí věcí. Dřív fakturu platit nemusíš, ale těch 20 dní předem prosím dodrž. My pak máme jistotu, že vše bude ok a ty už si nemusíš dělat starosti, protože máš zaplaceno 🙂. O zaplacení doplatku ti samozřejmě pošleme potvrzení ať to máš černé na bílém.
 • Jo a pokud bys snad něco chtěl nahonem a rychle, a to tak, že mezi objednávkou nebo smlouvou nebude ani těch 20 dní, tak neboj. I to zvládneme. Pak se prostě jen místo první a druhé faktury vystaví jedna rovnou na celou částku. My ti ji pošleme, ty ji zaplatíš, dostaneš potvrzení, smlouva uzavřena a tak dále, však jsi to četl výše 🙂. Jediné, co bychom potřebovali, je, abys fakturu zaplatil, než ti něco půjčíme z ruky do ruky a bude to.
 • Na závěr tě musíme i trošku postrašit. Když nám doplatek (nebo celou cenu podle čl. 2.5.) nepošleš, tak ti nemůžeme nic půjčit ☹️, a pokud se nedohodneme jinak, napíšeme ti, že celá smlouva končí a my si můžeme vzít storno, o kterém si přečteš v čl. 3.4. a) – jo, vlastně si necháme zálohu. A kdybychom postupovali podle čl. 2.5 a ty jsi chtěl hledat skulinku (žádnou zálohu ani smlouvu přeci nemáme co?), tak tam není, v takovém případě ti prostě storno můžeme vyúčtovat. Je to zvláštní případ.

Upsal ses peklu, nebo se to dá ještě zrušit?

 • Neboj, neupsal. Chápeme, že plány se můžou změnit, sami to dobře známe. Zaběhne se ti pes (ano, to se stalo třeba nám), vleze ti tam práce, nemoc apod. Proto taky můžeš naši smlouvu zrušit a my na to máme naše storno podmínky.
 • Objednávku do doby zaplacení zálohy vlastně nemusíš moc řešit. Nemáme uzavřenou smlouvu, tak kdo by to nějak řešil co 🙂. Jak jsme psali na začátku, objednávka není závazná, a i když nás to bude mrzet, můžeš ji zrušit a nic se neděje.
 • Trošku jinak to bohužel musíme mít po uzavření smlouvy. V tuhle chvíli ti držíme věc i termín a už do toho investujeme. Pořád platí, že to můžeš celé zrušit a vůbec nám nemusíš ani říkat proč, ale my si budeme muset nechat část ceny. Je to kvůli tomu, že jsme s tím už měli nějaké výdaje.
 • Storno podmínky platí takhle:
  • pokud to zrušíš 20 a více dní před dnem půjčení, storno poplatek bude ve výši 25 % z celkové ceny,
  • pokud to zrušíš 20–10 dní před dnem půjčení, storno poplatek bude ve výši 50 % z celkové ceny,
  • pokud to zrušíš 9 a méně dní před dnem půjčení, storno poplatek bude ve výši 100 % z celkové ceny.
 • Abychom ale byli fér, tak pokud se nám podaří věci půjčit někomu jinému ve tvém zrušeném termínu (a někdo tě tedy nahradí), tak budeme chtít jen rozdíl mezi tvojí cenou a cenou, za kterou se nám to podaří pronajmout jinému zákazníkovi – pokud mu budeme muset dát slevu, rozdíl nám budeš muset doplatit.
 • A na závěr, nemusíš nám říkat, proč rezervaci rušíš, to je na tobě, ale pokud by to byly nějaké závažné důvody a chtěl jsi to s námi probrat, klidně se ozvi. Chápeme, že někdy nejde jinak, než věci zrušit a jsme taky lidi, takže se můžeme v některých případech dohodnout i jinak.

Jestli máme nějaká pravidla? Ano máme 🙂

 • Neboj, není se ale čeho bát, nejsou tak strašná 🙂. Tuhle práci děláme hlavně pro radost, tvoji i naši a vždycky jsme otevření jakékoli domluvě. Chceš si něco objednat jinak, už máš něco půjčeného a stal se problém, rozbil jsi něco, přestalo něco fungovat nebo u nás nemůžeš být v dohodnutý čas? Nevadí! Hlavně se co nejdřív ozvi (jak, to najdeš v čl. 6) a všechno spolu vyřešíme.
 • No u věcí, u kterých se nedomluvíme jinak obecně platí tohle:
  • Věci ti předáme na adrese našeho sídla, teda ve Všetatech (víš, že odtud pocházel Palach?). A abys nebloudil, tak přesná adresa je Havlíčkova 418, 277 16 Všetaty.
  • Věci budeš mít nachystané první den nájmu v 10:00 hodin a budeme je chtít zpátky poslední den půjčení nejpozději do 17:00 hodin – pokud bys jel o pár hodin dřív, raději volej, ať jsme doma. Aby bylo vše, jak má být, u předání i vrácení si podepíšeme předávací protokol.
  • Jop, bude kauce. Jako máme tě rádi, ale znáš to. Důvěřuj, ale prověřuj. Všechno přeci jen něco stojí, proto ti věci dáme až po složení kauce, její výši najdeš na webu – pokud tam kauci nevidíš, žádná není 🙂. Kauci bereme v hotovosti a pokud bude všechno v pořádku, taky v hotovosti vracíme.
  • Pokud nebude při vrácení všechno v pořádku, pak je nám líto, ale můžeme si část, nebo celou složenou kauci nechat a zatáhnout z toho aspoň část oprav. Pokud bude oprava dražší než kauce, nebo budeme potřebovat úplně novou věc, můžeme chtít doplatit i ten zbytek, na který kauce nestačila.
  • Asi to nemusíme říkat, ale pro jistotu – naše věci prosíme neupravuj, nepředělávej, ani nevylepšuj. Líbí se nám tak, jak jsou, stejný tvar i barva.
  • S každou věcí od nás také dostaneš všechny potřebné doklady a návody (pokud je taková věc teda má).
 • Na závěr tě snad už jen poprosíme, chovej se k našim věcem, jako by byly tvoje a u toho, co s nimi děláš, používej selský rozum – to je, věříme, nejlepší pravidlo ze všech 🙂.

Co když si půjčíš obytňák?

 • Že máme zvláštní pravidla, které platí pro naše obytňáky? Jasně že máme, obytňák přece jenom není vařič nebo spacák, takže mysli na to, že pro obytňáky platí speciální pravidla.
 • Budu platit zvláštní kauci?

  Tady nebudeme chodit kolem horké kaše, ANO, budeš. Kauce je tady větší než u jiných věcí, a to 24 000 Kč a budeme ji vybírat v hotovosti při převzetí obytňáku.

  Obytňák není zrovna nejlevnější, a i když věříme, že to nebude tvůj případ, občas se něco stane a my potřebujeme mít peníze na opravy. Pokud se s obytňákem něco stane (třeba si to budeš šinout moc úzkou cestou a trochu nám ho škrábneš), nebo ho třeba neuklidíš, tak si můžeme část kauce, nebo i celou (podle toho, kolik budou opravy stát) nechat a použít ji na opravy.

  Když bude vše ok, tak ti samozřejmě kauci zase pěkně cash vrátíme při vrácení obytňáku.

 • Kolik s ním můžu ujet?

  Kolik chceš! Ano slyšíš dobře, dobrodružství s námi nemá žádné limity. Chceš si týden natáhnout nohy a ujedeš 50 kiláků k nejbližšímu rybníku, nebo jsi drak a za týden nám pošleš pohled z Land’s Endu? Žádný problém.

  Jen bacha, v ceně není nafta. Tu si platíš sám.

 • Kam s ním můžu?

  Ok, tak malé limity jsou. Pokud se nedohodneme jinak, tak, prosíme, nejezdi s obytňákem mimo Evropu a vyhni se nebezpečným oblastem, v nichž zrovna probíhá nějaký konflikt. Mysli nejen na obytňák, ale i na svoje zdraví a limity. Chceme Vás všechny zpátky v jednom kuse.

 • Kolik nás tam může?

  Max. 4 lidi. Víc to fakt nepobere, víme, o čem mluvíme.

 • Může to řídit každý?

  Zkoušeli jsme to a ne, nemůže ☹️. Přece jenom je to trošku větší auto a chce to zkušenosti.

  Takže vedle toho, že musíš mít řidičák, tak obytňák může řídit jen ten, komu je alespoň 21 let a má řidičák alespoň tři roky. Máš řidičák od 18 a je ti 21? Super, můžeš frčet 🙂. Je ti sice 23, ale řidičák máš měsíc? Tak to ještě bohužel nepůjde. Počkej si, trénuj a v 26 jsme tu pro tebe 🙂.

 • Je Dog Friedly?

  Jestli je Dog Friendly? Ne, je mnohem víc 🙂

  Do našeho obytňáku si můžeš vzít prakticky jakéhokoli zvířecího parťáka, psa, kočku, ještěrku nebo třeba králíka i s rodinou. Nebudeme ti to zakazovat, ani to nemusíš hlásit dopředu. Jen pokud chceš s sebou vzít třeba slona, nebo něco podobně neobvyklého, tak nám dej raději vědět předem. Pokud to bude čistotný slon, co se tam vleze, tak to nějak zvládneme domluvit.

  Jediné co, tak mysli na to, že za zvířecího pasažéra účtujeme 1 000 Kč extra poplatek. A je jedno jestli jede jeden pes, nebo vezeš spřežení, je to prostě jeden tisíc fix. Poplatek nám zaplatíš na místě při převzetí. Ať to nekomplikujeme.

  Důvodem je, že po zvířátkách to přece jen musíme trochu víc uklidit a vyčistit.

 • Máš alergie? Tak pozor!

  Jak sis zrovna přečetl, tak v obytňáku můžou jezdit různá zvířátka, a ta mají chlupy a tak.

  A i když obytňák fakt poctivě po každém zvířecím pasažérovi extra čistíme, nemůžeme ti úplně garantovat, že tvoje alergie předchozího zvířecího cestujícího nezaregistruje a občas si pak nebudeš cestou mnout oči nebo pšíkat.

  Mysli na to prosím a pak se za to na nás nezlob. Zyrtec součástí výbavy není.

 • Kouříme uvnitř?

  Ne, sorry, fakt ne. Obytňák je uvnitř nekuřácký.

  Dej si radši židličku před něj, v klidu si zapal a užij si výhled.

 • Na jak dlouho si ho můžu půjčit?

  To záleží, kdy se rozhodneš jet. Pro některá období, třeba hlavní sezonu, máme pravidla na minimální počet dní.

  Dobu, na kterou si můžeš obytňák půjčit najdeš na našem webu.
 • Ptáš se, co výbava?

  Snažíme se, abys nemusel na cestu moc balit a řešit kufry, takže už v ceně máš v základu vyvoněný ručníky, povlečení, prostěradla, jo a taky peřiny a polštář co do nich dáme. Každý, kdo jede, bude mít vlastní 🙂.

  A tím nekončíme. Znáš Horsta?

  K tomu ti zdarma přihodíme kompletní vybavení kuchyně (jakože základ – nádobí, hrnce a tak, flambovací pistoli tam nehledej).

  No a třešničkou je taky držák na kola.

  Jo a pak ti taky přibalíme takové ty nezbytnosti jako je technický průkaz, zelená karta a povinná výbava – hlavně teda lékárnička, trojúhelník, sada žárovek, reflexní vesta, formulář k provedení záznamu o dopravní nehodě a tak. Ale to už tě asi tak nepotěší jako moka konvička co 🙂 – tu tam totiž taky najdeš.

 • Co převzetí?

  Převzetí je stejné, jako u ostatních věcí. Takže do 10:00 v den D buď u nás na značkách.

  Při převzetí obytňáku ale počítej s tím, že to chvilku zabere. Tak půl hoďky nejmíň. Hlavně pokud jedeš poprvé. Musíme si všechno ukázat a vysvětlit, ty musíš složit zálohu, pořádně si obytňák prohlédnout, a nakonec musíme také podepsat předávací protokol.

  Jo a nezapomeň – při předání budeš potřebovat dva doklady totožnosti – občanku (nebo pas) a řidičák. Řidičák budeme potřebovat taky u každého, kdo bude řídit. Pozor! Řídit může jen ten, kdo bude v seznamu řidičů. Tak žádné experimenty 🙂. Vezměte si tedy všechny doklady s sebou, stejně je budete potřebovat na cestu, tak co.

  Obytňák dostaneš s plnou nádrží, prázdným WC i odpadní nádržkou. Stejně tak bude pěkně čistej.

 • Co vrácení?

  Stejně jako u ostatních věcí, doraž poslední den k nám a prosíme, stihni to do 17:00. Musíme ho pak připravit na další cestu.

  I vrácení něco zabere, tak s tím prosím počítej. Musíme si obytňák zkontrolovat, mrknout, jestli je vše ok a pak taky vyřídit kauce a podepsat druhou stranu předávacího protokolu, kde si potvrdíme vrácení.

  Před vrácením prosím respektuj pravidla:

  • Jak obytňák dostaneš, tak ho vrať. Byla plná nádrž? Tak ať je prosím zase. Vyprázdni WC i odpadní vody – a pozor! vyprazdňuj je jen místech, co k tomu slouží – s tím ti před odjezdem poradíme.
  • Ukliď po sobě. Víme, že je to otrava, ale abychom ti mohli nechat obytňák co nejdéle do večera musíš se trochu zapojit. Tak si prosím vynes odpadky, pokliď drobky, bahno a tak. Děkujeme.

  Pokud obytňák nevrátíš včas, tak můžeme účtovat pokutu 1 000 Kč za každou hodinu zpoždění. Je nám to líto a víme, že je to přísné, ale na obytňák už někdo čeká a každá hodina zdržení může zdržet i jeho. Nestíháš nám ho vrátit? Tak prosíme volej nebo piš, něco vymyslíme a třeba se slitujeme 😊.

  Víme, tohle je ta horší část, ale stejně tak ti můžeme účtovat pokutu, pokud nám obytňák nevrátíš, jak máš – bude prázdná nádrž, bude zaneřáděnej apod. To ti můžeme účtovat pokutu až 6 000 Kč.

  No a když jsme u toho, tak pokud nám ztratíš ručníky nebo peřiny, tak to taky bude potřeba zalepit. Peřiny nebo ručníky jsou za 150 Kč kus, chybějící věci z kuchyně jsou za 50 Kč kus.

  Sdržákem na kola je to složitější. Ten je dražší a pokud zmizí, tak musíme chtít 16 000 Kč.

  Je fakt drahej no.

 • Je to servisované a pojištěné?

  Dobrá zpráva. Je.

  Obytňák pravidelně odborně udržujeme a má všechny povinné prohlídky a nálepky (jako ty na espézetce). Obytňák je prostě v technickém stavu, který je potřeba k provozu v České republice.

  No a pojištění má taky. Máme platné povinné ručení a havarijní pojištění. U havarijního pojištění je spoluúčast 10 %, vždy minimálně 10 000 Kč. Určitě se to nestane, ale kdyby náhodou, tak po tobě budeme spoluúčast chtít. Stejně tak bychom museli chtít další škodu, kterou by nám neproplatila pojišťovna – třeba kdybys s obytňákem dělal, co nemáš.

  Když se cokoli, kdekoliv stane (a my pevně doufáme, že ne), tak nám volej a budeme to spolu řešit.

 • Co když dostanu pokutu?

  Tak jí zaplatíš 🙂

  Jakmile se na nás obrátí jakýkoliv orgán (od Kobry 11 po četníka ze Saint Tropez) s tím, že v době, kdy jsi obytňák měl ty, došlo ke spáchání přestupku nebo trestného činu, tak s nimi budeme muset spolupracovat a případně poskytnout tvé údaje. Neboj, pokud se to stane, dáme ti vědět předem.

  Neboj, pokud se to stane, dáme ti vědět předem.

 • Co za to?

  Peníze 🙂 a taky tvoje radost na konci cesty a třeba dobré hodnocení na sítích.

  Ty poslední věci nedokážeme nastavit, ale peníze jo, takže za obytňák zaplatíš cenu uvedenou ve smlouvě. Cena je to včetně DPH.

  Vedle této ceny si prosím připrav také peníze na kauci a případného zvířecího parťáka.

 • Tak na závěr

  Naším cílem je, aby sis dovolenou s obytňákem maximálně užil a rádi vždycky pomůžeme.

  V případě čehokoli, co se ti nezdá (nebo i zdá), nám ihned dej vědět a budeme ti nápomocní.

Komunikace

 • Ke komunikaci můžeme využívat jakékoli nástroje nás napadnou, ale ty důležité věci, jako smlouvu nebo její změny, budeme dělat jen písemně.
 • Dobré ale je, že za písemnou formu považujeme cokoli, od papíru přes e-mail po WhatsApp 🙂.
 • Víš, jak by tohle řekl náš právník – Za písemnou formu komunikace bude považována i komunikace prostou elektronickou formou prostřednictvím kontaktní e-mailové adresy nebo elektronickou zprávou s prostým elektronickým podpisem ve smyslu nařízení eIDAS. Písemná forma komunikace je vyžadována, není-li někde výslovně dohodnuto, že stačí forma volnější. Dobrý co?
 • Kontaktní údaje, kde nás chytíš jsou: info@nordic-craft.cz, matous@nordic-craft.cz nebo na telefonu +420 724 790 510

Zpracování osobních údajů

 • Ano, tvoje osobní údaje holt zpracováváme. Ale není to takové drama, nejsme zase úplně Facebook 🙂. To, jak je zpracováváme, najdeš na našem webu v Zásadách zpracování osobních údajů.

Závěrečná ujednání

 • No a je to 🙂. Dočetl jsi to až sem? Super, děkujeme. Určitě nám to všem usnadní komunikaci a nikdo se nebude pak ničemu divit. Tak už doraž těch pár řádků a my zatím jdeme pomalu doplnit kafe a nachystat obytňák na tvoji cestu 🙂. Nebo se stavíš jen pro spacák? Nevadí, na všechno budeme nachystaní.

 • Tak teď ta poslední pravidla. Tvá práva ani povinnosti nemůžeš bez našeho souhlasu za žádných okolností převést na někoho jiného (např. příbuzného, kamaráda, ani na tvého psa). Ty si něco půjčíš, ty nám za to odpovídáš.

 • Uff, další právničina, ale – pokud někdo řekne, že část toho, co jsme si dohodli ve smlouvě, je neplatná nebo neúčinná, neznamená to, že je neplatná nebo neúčinná celá smlouva. A taková ujednání si taky spolu nahradíme, ať jsou dobře.

 • Veškeré případné spory mezi námi se pokusíme vyřešit smírně, třeba u piva. Teprve pokud se nám to nepovede, budou to muset rozhodovat české soudy místně a věcně příslušné podle českých předpisů. To ale nikdo nechce.

 • Tyhle podmínky jsou účinné od 28.6. 2021. Pokud jsme spolu uzavřeli smlouvu předtím, tak na ni podmínky neplatí.